Jedenasty roczny raport American Worldview Inventory 2020 organizowany przez Cultural Research Center of Arizona Christian University stwierdził, że ponad czterech na dziesięciu amerykańskich chrześcijan trzyma się przekonania, że Biblia jest “niejednoznaczna” w temacie aborcji.

Według The Christian Post, nowe badanie wykazało, że chrześcijanie w Ameryce doświadczają “post-Christian Reformacji”, jaka wierzących obejmuje świeckość zamiast tradycyjnego biblijnego światopoglądu. Jeśli chodzi o szeroko dyskutowany temat aborcji, CRC stwierdziła, że 44 procent wierzących uważa, że Biblia “jest niejednoznaczna w swoim nauczaniu o aborcji”, podczas gdy 34 procent twierdzi, że “aborcja jest moralnie dopuszczalna, jeśli oszczędza matce finansowego lub emocjonalnego dyskomfortu lub trudności”.

Dodatkowo, 40 procent nie wierzy, że “życie ludzkie jest święte”.

Raport CRC stwierdza również, że 42 procent wyznawców chrześcijaństwa “szuka wskazówek moralnych przede wszystkim w źródłach innych niż Biblia”. Jeśli chodzi o tradycyjne małżeństwa, 34% respondentów “odrzuca ideę legalnego małżeństwa jako jednego mężczyzny i jednej kobiety”.

Author:

By Maciej