na początku 2020 roku nie wyglądało to dobrze dla tajskiego kościoła. Naród południowo-wschodniej Azji jako pierwszy spoza Chin zgłosił przypadek koronawirusa, a analitycy obawiali się długiej, przytłaczającej epidemii.

Zamiast tego, Tajlandia jest obecnie chwalona jako jedno z niewielu miejsc, które było w stanie skutecznie powstrzymać pandemię. Po ogólnokrajowym zamknięciu na wiosnę i kontynuacji środków ostrożności, na początku września świętowano 100 dni bez przypadku COVID-19.

Później w tym tygodniu ewangelicki ruch kościelno-osadniczy w środkowej Tajlandii świętował kamień milowy, który nie byłby możliwy bez rozmów ustnych, spotkań domowych i osobistych świadectw, na których opiera się, by szerzyć ewangelię.

Stowarzyszenie Kościół Wolny w Jezusie Chrystusie (FJCCA) przyjęło największy chrzest w swojej historii – i jak mówi, w historii Kościoła w Tajlandii. FJCCA, tajski ruch, który koncentruje się na ewangelizacji na poziomie wsi, ochrzcił 1435 osób w ciągu jednego dnia (6 września).

Wydarzenie to trwało dwie godziny.

Author:

By Maciej