Czy chrześcijanie powinni walczyć o swoje prawa?

Żyjemy w ciekawych czasach. W wielu krajach na świecie kościoły są do tej pory pozamykane. Ale czy to jest dobre dla kościoła?

John MacArthur nawołuje: „Otwórz swój kościół! Kościół jest konieczny”.

MacArthur korzysta z prawa amerykańskiego, które gwarantuje wolność religijną i postępuje słusznie odwołując się do sądu najwyższego nie zważając na postanowienia lokalnego rządu stanowego. W Los Angeles istnieje zakaz zgromadzeń religijnych, ale kościół Grace Community Church co tydzień gromadzi ok. 7000 ludzi i jest to chyba jedyny kościół w tym mieście, który w tak zdecydowany sposób walczy o swoje prawa.
Wczoraj Pastor MacArthur wystąpił w znanej telewizji amerykańskiej FOX TV i wytłumaczył na czym polega dyskryminacja chrześcijan w Kalifornii: https://www.youtube.com/watch?v=YtRvI8ZYghI

W bardzo podobnej sytuacji był Paweł, na którego Żydzi zastawili pułapkę i chcieli zabić. Chcieli, aby namiestnik Judei, Festus, wysłał Pawła do Jerozolimy. Ale Paweł nie zgodził się na to i dochodził swoich praw w sądzie.

(10) A Paweł rzekł: Przed sądem cesarskim stoję, przed nim też powinienem być sądzony. Żydom żadnej krzywdy nie wyrządziłem, jak to i ty wiesz bardzo dobrze. (11) Jeśli więc uczyniłem coś złego i popełniłem coś, co zasługuje na śmierć, nie wzbraniam się umrzeć; ale jeśli nie ma nic w tym, o co mnie oskarżają, nikt nie może mnie wydać im na łaskę i niełaskę. Odwołuję się do cesarza. (12) Wtedy Festus, porozumiawszy się z doradcami, odrzekł: Odwołałeś się do cesarza, do cesarza pójdziesz. (Dzieje 25).

P.S. MacArthur wczoraj poszedł na urlop i miejmy nadzieję, że będzie znowu usługiwał w swoim zborze za kilka tygodni.

Opracował: Michał Stefanoff

Author:

By Maciej