“Chrześcijanin musi głosować na platformę, która jest najbliżej Bożych wartości, a nigdy to nie jest Platforma Demokratyczna”.– Joseph Malars

Biblii mówi, że żaden tchórzliwy Królestwa Bożego nie odziedziczy. A jednak w świecie ewangelicznym pastorzy-celebryci nie chcą powiedzieć na kogo głosują. Mało tego, usprawiedliwiają oni głosowanie na demokratów.

„Co zrobili [ludzie tacy jak Tim Keller], to ubrali swoje tchórzostwo w teologię. Oni wynaleźli teologię, która usprawiedliwi ich brak chęci zajęcia swojego stanowiska. Oni nie chcą zajmować niepopularnego stanowiska w kościele. Oni nie znoszą żadnej formy krytyki. Są tchórzliwymi chrześcijanami”.- Robert Jeffress”

“Tak, aborcja jest odrażająca. To jest jasne według Biblii (o czym napiszę za chwilę). Ale czy jest to jedyna kwestia, która jest istotna w wyborach?”– Dave Platt

Dzięki takim „perełkom” widać wyraźnie czym różni się podejście tchórzliwe od odważnego głoszenia prawdy:

“Nie wierzę, że chrześcijanin, prawdziwy chrześcijanin, zagłosowałby na demokratów”.- John MacArthur

Pastorzy z The Gospel Coalition w imię walki o równość rasową przymykają oko nawet na głosowanie za proaborcyjną partią i nie chcą wyjawić swoich poglądów politycznych (ze strachu?). Marksizm dokonał swojego dzieła również w kościołach ewangelicznych.

Author:

By Maciej