W ostatnich miesiącach Chiny zaostrzyły ograniczenia w dystrybucji materiałów religijnych, grożąc grzywnami, zamknięciem drukarni, a nawet karą więzienia za sprzedaż książek chrześcijańskich.

Bitter Winter, publikacja, która monitoruje naruszenia wolności religijnej w Chinach, donosi, że w tym miesiącu urzędnicy Komunistycznej Partii Chin w Luoyang, przeszukali lokalną drukarnię w poszukiwaniu zakazanych materiałów religijnych.

“Wszelkie treści religijne sprawiają, że sprawa ma charakter polityczny, a nie religijny. Chociaż banery na ulicach mówią, że ludziom wolno wyznawać religię, jedyną wiarą, którą mogą swobodnie praktykować jest ta, którą w partii komunistycznej”, powiedział kierownik sklepu Gorzka Zima.

Pracownik drugiego zakładu ksero w Luoyang ujawnił, że zakaz nielegalnych materiałów religijnych ma zastosowanie do kserowania hymnów. Ci, którzy drukują materiały religijne, spotykają się z surowymi konsekwencjami, w tym karą grzywny, a w niektórych przypadkach – więzienia.

Pracownik w innym sklepie powiedział Bitter Winter: “Jeśli nie jesteśmy pewni, czy jakiś tekst jest religijny, musimy zatrzymać jego kopię i zgłosić go władzom”.

Author:

By Maciej