Dziewczęta stoją dziś w obliczu większego niż kiedykolwiek zagrożenia wyzyskiem. Jak wynika z niedawno opublikowanego raportu, obecnie na świecie jest ponad 650 milionów “dziecięcych narzeczonych”. Ta niepokojąca rzeczywistość została ujawniona w specjalnym raporcie Ewangelii dla Azji, zatytułowanym “Rewriting the Tragedies of Girlhood”.

Na całym świecie miliony młodych dziewcząt jest codziennie okradane z dzieciństwa i zmuszane do handlu ludźmi w celach seksualnych. “Ponieważ prawa kobiet zajmują centralne miejsce w Stanach Zjednoczonych i w wielu częściach świata, rzeczywistością dla milionów dziewcząt na całym świecie jest wykorzystywanie seksualne i przymusowe małżeństwa przed 13 rokiem życia”, donosi GFA w swoim komunikacie prasowym.

“Przerażające traktowanie dziewcząt obejmuje handel ludźmi w celach seksualnych, aborcje i odmowę edukacji”. Okrucieństwa na różnych kontynentach są sporadycznie zgłaszane, jak podaje GFA. W 2014 r., porwanie 200 uczennic w Nigerii przez terrorystów z Boko Haram pokazały nagłówki gazet, ale gwałtowne wykorzystywanie dziewcząt w Afryce i Azji jest nadal w dużej mierze ignorowane. W Bangladeszu badanie 375 osób świadczących usługi seksualne wykazało, że prawie połowa z nich to dziecięce panny młode, które wyszły za mąż w wieku 11 lat i zostały zmuszone do prostytucji. W Chinach aborcja w ramach selekcji płciowej doprowadziła do krajowego niedoboru kobiet, co zwiększyło popyt na narzeczonych i osoby świadczące usługi seksualne. Północnokoreańskie dziewczyny, które uciekają przez granicę do Chin, są zmuszane do pozostania “niewidzialnymi” i często kończą w burdelach i handlu cyberseksem. Dziewczyny w Azji w wieku 9 lat są zmuszane do wykonywania aktów seksualnych przed kamerami internetowymi – transmitowanych na żywo do globalnej widowni. Na całym świecie, miliony dziewcząt – prawie dwukrotnie więcej niż cała populacja USA, w rzeczywistości – są uwięzione w celu wyzysku.

Yohannan stwierdził w swoim wydaniu non-profit chrześcijańskiej agencji misyjnej. “Dziewczyny żyjące w obszarach niestabilności politycznej, konfliktów lub ucisku są szczególnie narażone na przymusowe małżeństwa i niewolnictwo seksualne.”

Poza prześladowaniami religijnymi milionów chrześcijan i muzułmanów w Chinach, handel seksualny w reżimie komunistycznym jest kolejnym poważnym nadużyciem.

“W Chinach dziewczęta są przemycane z sąsiednich krajów – zwabione obietnicą pracy” – zauważyła GFA.

Ofiary są zmuszane do współżycia z mężczyznami, którzy nie mówią w ich języku, są zamykane w maleńkich pokojach i gwałcone do woli. Często dziewczyny są bite i odurzane.”

GFA wspomniała o tym, że według szacunków UNICEF-u – amerykańskiej agencji ds. dzieci – 650 milionów dziecięcych narzeczonych obejmuje kobiety, które zostały zmuszone do małżeństwa w dzieciństwie… Wiele z nich zostało zmuszonych do małżeństwa w bardzo młodym wieku, ponieważ ich rodzice chcieli chłopców zamiast dziewczynek.

Historia Ruth – której ojciec wściekł się, gdy urodziła się dziewczynka – została również opowiedziana przez GFA. Cyt “Powinieneś być chłopcem”. Ruth boleśnie pamięta, jak jej ojciec kopnął ją w twarz, gdy klęczała u jego stóp, by prosić o jego błogosławieństwo przed pójściem do college’u biblijnego.

Kiedy Ruth była w college’u, serce jej ojca zmiękło i poznał miłość Jezusa”. Yohannan opowiedział jej historię.

Kiedy wróciła do domu i wysiadła z autobusu, ojciec podbiegł, by ją przytulić. Zmiany zdarzają się, gdy ludzie widzą, że każda dziewczyna jest cenna, bo jest stworzona przez Boga na Jego obraz.”

GFA rozpoczęło swój program Bridge of Hope, aby dziesiątki tysięcy zagrożonych dziewcząt w Azji mogły zdobyć wykształcenie i uniknąć wyzysku i małżeństwa dzieci, takich jak 13-letnia Krupa.

“Kiedy zaalarmowałem pracowników Bridge of Hope, do których uczęszczałem, że jest zmuszana do małżeństwa, przybyli do naszego domu jak anioły [w ciągu kilku minut i interweniowali, aby przerwać ceremonię]” – powiedziała Krupa.

Od tego czasu Krupa spełniła swoje marzenie o zostaniu nauczycielką i wyszła za mąż za wybranego przez siebie męża, gdy skończyła 20 lat.

Author:

By Maciej