Kościół we wschodnim Londynie mówi o swoim cierpieniu po tym, jak na wideo zarejestrowano wandala próbującego zburzyć jego krzyż. Wstrząsający incydent miał miejsce w kościele Chadwell Heath Baptist w niedzielę po południu.

Atak został nagrany i od tego czasu stał się hitem w mediach społecznościowych. The Daily Mail donosi, że podejrzany został aresztowany na miejscu zdarzenia. James Thomas, nauczyciel Chadwell Heath, powiedział, że podejrzany nie był znany kościołowi.

“Kościół Baptystów w Chadwell Heath pracuje i służy lokalnej społeczności od ponad 100 lat. Słuchamy i troszczymy się głęboko o tych, którzy są w naszej okolicy. Jesteśmy zaniepokojeni wydarzeniami wczorajszego dnia, kiedy to nasz wandal uszkodził krzyż na budynku. Widziana osoba nie była częścią naszego kościoła, ani nie widzieliśmy jej przed wczorajszym dniem. Jesteśmy wdzięczni, że nikomu nie stała się krzywda i nie chcemy, aby miało to wpływ na naszą posługę. Nadal modlimy się za wszystkich w Chadwell Heath i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by służyć wspólnocie teraz i w przyszłości.”

Author:

By Maciej