Światowe Forum Ekonomiczne, które organizuje coroczny szczyt gospodarczy w Davos, jest zaangażowane w rozwój systemu paszportowego dla podróżnych, aby udowodnić, że nie są zarażeni COVID-19 przed wjazdem do innego kraju. Informuje Zero Hedge.

System jest prowadzony przez Commons Project, organizację non-profit finansowaną przez Fundację Rockefellera. Biorąc pod uwagę nazwę CommonPass, system wymagałby od podróżnych przeprowadzenia testu w certyfikowanym laboratorium i przesłania wyników do swoich telefonów. Poprzez skanowanie kodu QR utworzonego przez aplikację systemu, linie lotnicze będą mogły sprawdzić, czy podróżni spełnili wymagania dotyczące wjazdu do danego kraju.

Dyrektor Generalny projektu Commons, Paul Meyer, powiedział, że działanie to jest na czasie, ponieważ kraje starają się “w sposób przemyślany ponownie otworzyć swoje granice“.

Kraje europejskie ponownie ograniczają podróże w związku z ponownym pojawieniem się wirusa. W przyszłości, system “paszportów zdrowotnych” CP mógłby być wykorzystywany do poświadczania, że podróżny został zaszczepiony nie tylko na COVID-19, ale także na inne choroby, mówi Zero Hedge.

Author:

By Maciej