Pastorzy nie są “tylko jednymi z wielu“, mówi John Piper Nie jest to “zbyt wysoki wymóg” aby oczekiwać od pastorów życia wolnego od grzechu seksualnego – mówi pastor John Piper.

Omawiając czystość w ostatnim podkaście “Zapytaj pastora Johna” powiedział, że pasterze płci męskiej mylą się, jeśli uważają, że są “tylko jednymi z wielu”. Podcast zajął się pytaniem, czy “bezbłędna czystość” jest “zbyt wysokim standardem dla pastorów”.

Autor “When I Don’t Desire God” (“Kiedy nie pragnę Boga”) jasno stwierdził, że jego zdaniem to właśnie takim standardem pastorzy powinni żyć. Argumentował, że jako starsi i pastorzy pełnią role nauczycieli i opiekunów boskiej trzody, powinni być oni utrzymywani na wyższym poziomie czystości seksualnej niż inni chrześcijanie.

Istnieją standardy etyczne, w których pastor ma być ponad wszelkimi zarzutami (1 Tymoteusza 3:2), ponieważ jest osobą publiczną i ma ważne powołanie, by być przykładem dla stada (1 Piotra 5:3) i przykładem dla świata (1 Tymoteusza 3:7)” – powiedziała Piper.

Piper przyznała, że potrzeba “szczególnej łaski”, aby oprzeć się pokusie seksualnej, ale dodał, że jest to osiągalne, ponieważ Bóg udostępnił tę łaskę w Chrystusie wszystkim chrześcijanom. Jeśli pastorzy uważają, że są “tylko jednymi z wielu”, to jest to “pokora zepsuta” – powiedziała Piper.

Author:

By Maciej