Śpiący bezdomny, tak naprawdę okazał się posągiem Jezusa. Bay Village, Ohio.

Gdy policja dotarła na miejsce, okazało się, że bezdomny w ogóle nie był bezdomnym, ale posągiem Chrystusa śpiącego na ławce w parku. Policja po chwili dowiedział się, co się stało i sytuacja została rozwiązana. Posąg postawiła miejscowa parafia. Alex Martin, duchowny z parafii episkopalnej św. Barnaby powiedział, że w ciągu dwudziestu minut od postawienia pomnika, było już zgłoszenie pod 911 w celu interwencji.

W swoim tweet’cie stwierdza: “W ciągu dwudziestu minut od postawienia posągu rozmawiałem z bardzo uprzejmym policjantem, ponieważ ktoś zadzwonił, aby zgłosić bezdomnego śpiącego na ławce w parku”.

W wywiadzie dla ABC5 Cleveland Alex Martin stwierdził:

“[Rzeźba] przypomina nam, że chociaż bezdomność nie jest istotnym problemem w naszym bezpośrednim sąsiedztwie, nie musimy jechać daleko, aby znaleźć tych, którzy są w ogromnej potrzebie. Być może rzeźba zainspiruje tych, którzy ją widzą, do podjęcia działań i pomocy… Widząc Jezusa przedstawionego w ten sposób, przypomina nam to, że Jezus utożsamiał się z wyrzutkami i zepchniętymi na margines w swoich czasach.

Author:

By Maciej