Podczas gdy wielu chrześcijańskich przywódców otwarcie debatowało nad tym, czy wstrzymanie się od głosu w zbliżających się wyborach prezydenckich jest słuszną opcją, dla 1,3 miliona Świadków Jehowy w Ameryce decyzja o wstrzymaniu się od głosu jest tym, co według nich zrobiłby Jezus.

“Nie zobowiązujemy się do wierności wartościom narodowym” – powiedział Robert Hendriks, rzecznik Świadków Jehowy w USA w jednym z ostatnich wywiadów The San Diego Union-Tribune.

“Przysięgamy na wierność królestwu Bożemu”. Podczas gdy “akt głosowania nie jest problemem” dla członków sekty, która szczyci się takimi wyznawcami, jak tenisistki Venus i Serena Williams, “akt głosowania na konkretnego kandydata lub kwestię polityczną byłby problemem”, wyjaśnił Hendriks.

“Byłoby to pogwałceniem naszej neutralności i wyraźnie nie byłoby to zgodne z tym, jak postąpiłby Jezus” – powiedział 55-letni Hendriks, który został wychowany w wierze.

“Kiedy zajmujemy stanowisko w partii politycznej lub na jakimś wysokim szczeblu, stajemy przeciwko naszym braciom i siostrom”.

Podczas gdy niektórzy chrześcijanie argumentowali, że głosowanie można argumentować słowami Jezusa “oddać Cezarowi to co należy do Cezara, a Bogu to co należy do Boga” – Ewangelii Mateusza 22:21, Świadkowie Jehowy twierdzą na swojej stronie internetowej, że Biblia dostarcza “solidnych powodów”, dla których nie powinni “lobbować, głosować na partie polityczne lub kandydatów na stanowiska rządowe, ani uczestniczyć w jakichkolwiek działaniach mających na celu zmianę rządów”.

Author:

By Maciej