Chrześcijański pastor i tłumacz Biblii, został zamordowany w najbardziej wysuniętym na wschód regionie Papui w Indonezji. Był prawdopodobnie torturowany przez oficera wojskowego, który następnie go zastrzelił.

W poniedziałek, indonezyjska komisja praw człowieka (Komnas HAM) przekazała, że zespół badawczy stwierdził, iż pod koniec września wojsko torturowało Yeremia Zanambani, pastora Kościoła Tabernakulum Ewangelii w Indonezji (GKII), mając nadzieję na uzyskanie informacji o skradzionej broni wojskowej. (Donosi CNN Indonezja)

67-letni pastor, znany z tłumaczenia Biblii na dialekt Moni Papui, został później odnaleziony przez żonę leżącą twarzą do dołu w kojcu dla świń, z ranami postrzałowymi i prawie odciętym lewym ramieniem.

Incydent wydarzył się w miejscu, gdzie narasta napięcie między personelem wojskowym a grupami separatystów w Papui, najbiedniejszej prowincji w kraju. Region ten nękany jest niepokojami od czasu uchwalenia popieranego przez ONZ referendum z 1969 r., zwanego “Aktem Wolnego Wyboru”, które sformalizowało kontrolę Indonezji nad byłą kolonią holenderską.

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej