Londyńska “Korea Future Initiative”, opublikowała swój najnowszy raport, który zawiera informacje ze 117 wywiadów z osobami wygnanymi z odizolowanego kraju.

W nowym sprawozdaniu ujawniono okrucieństwa popełnione na północnokoreańskich chrześcijanach aresztowanych za wiarę, w tym także przymusowe aborcje, zabójstwa noworodków i śmierć przez egzekucję za posiadanie Biblii.

W dochodzeniu udokumentowano 273 ofiary naruszeń wolności religijnej, u osób w wieku, od zaledwie 3 lat do ponad 80 lat.

Chociaż wyznawcy różnych religii są przetrzymywani w północnokoreańskich obozach, najsurowsze kary są zarezerwowane dla chrześcijan (jak wynika z raportu).

Ponad 200 chrześcijan zostało zidentyfikowanych jako ofiary przestępstw, w tym praktyk religijnych, działalności religijnej w Chinach, posiadania przedmiotów religijnych, kontaktu z osobami religijnymi, uczęszczania do miejsca kultu i dzielenia się przekonaniami religijnymi.

Jedna z byłych więźniarek wspominała:

“Mężczyźni byli bici jak psy. Z bólu wrzeszczeli jak szaleni. Tak bardzo bolało. Mimo że kobiety były mniej bite, zostałem uderzony w twarz, skóra mi pękła i dużo krwawiłam. Kazali mi wytrzeć krew, więc ją wytarłam. Dużo płakałam, gdy znów mnie bili. W kilku przypadkach, więźniowie z Biblią lub ulotkami religijnymi byli rozstrzeliwani, inni zamykani w zelektryfikowanych klatkach i karmieni wodnistą zupą. Inni byli rozstrzeliwani za przemycanie Biblii z Chin.”

Źródło: https://www.christianpost.com/news/north-korean-christians-executed-for-owning-bible-babies-killed

Author:

By Maciej