Islamscy ekstremiści związani z Boko Haram, zabili kilku chrześcijan (w tym pastora), oraz porwali kilka innych osób w ataku przeprowadzonym na północnym wschodzie Nigerii na początku tego tygodnia.

Według Associated Press, zamordowano co najmniej 12 osób w ataku na wioskę Takulashi w pobliżu Chibok, w stanie Borno w niedzielę rano. Mówi się również, że bojownicy uprowadzili dziewięć kobiet i młode dziewczęta.

Morning Star News, organizacja non-profit, która zajmuje się globalnymi prześladowaniami chrześcijańskimi, podały, że wszystkie 12 osób było chrześcijanami.

Jedną ze zmarłych ofiar był pastor Kościoła Chrystusa w Narodach.

“Oni również spalili domy i zrabowali artykuły żywnościowe z naszych domów”, powiedział mieszkaniec dzielnicy Ishaku Musa. “Pod koniec strzelaniny, która trwała około dwóch godzin, zginęło 12 osób z naszej społeczności, trzy kobiety zostały porwane, a także czworo dzieci zostało uprowadzonych przez napastników Boko Haram”.

Atak miał miejsce niecałe 15 mil od miejsca, w którym Boko Haram uprowadziło 276 uczennic z rządowej szkoły w Chibok w kwietniu 2014 r. Podczas gdy niektórzy z uprowadzonych uczniów z Chibok zostali uwolnieni, ponad 100 nadal pozostaje zaginionych.

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej