W obliczu coraz bardziej prawdopodobnej wygranej w amerykańskich wyborach prezydenckich pary Biden – Harris, były wiceprezydent wydał oświadczenie:

„Jestem zaszczycony i pokornie przyjmuję zaufanie, które Amerykanie położyli we mnie i pani wiceprezydent – elekt Harris. Mimo niespotykanych przeszkód, głosowała rekordowa liczba Amerykanów, ponownie udowadniając, że demokracja wciąż jest żywa głęboko w sercu Ameryki. Kampania prezydencka dobiegła końca, jest to czas by odłożyć gniew i twarde słowa za siebie, a zjednoczyć się jako naród.”

Tego typu retoryce odpowiedź w swoim facebookowym wpisie dał pastor Mark Gungor z Celebration Church w Wisconsin, znany mówca i doradca w kwestiach małżeńskich oraz autor książek w tej dziedzinie. Napisał:

„«Teraz kiedy wygrał Biden, Bądźmy razem, by uzdrowić nasz kraj.»Naprawdę?? Wyjaśnijmy to sobie: Pokój może być dopiero wtedy kiedy wy wygracie. Jeśli wygrywają ci drudzy, to będziecie kontynuować niszczenie tego kraju. Po czterech latach walki i tworzenia podziałów, teraz chcecie «być razem»? Naprawdę?? To klasyczne słowa wypowiadane przez opresyjne reżimy: Musicie się z nami zgodzić, albo wszystko zniszczymy.Hmmm…Tego typu przesłanie nie zapowiada «uzdrowienia»”

Pastor Gungor zakończył swój wpis zdaniem: „Boże miej miłosierdzie nad nami wszystkimi.”

Author:

By Maciej