Pakistański sąd nakazał, aby chrześcijańska dziewczyna uprowadzona i zmuszona do poślubienia muzułmańskiego mężczyzny, została wysłana do rządowego schroniska na badania lekarskie, które mają stwierdzić, czy jest osobą pełnoletnią, aby mogła wyjść za maż.

W poniedziałek sąd nakazał policji aresztowanie 44 letniego Ali Azhara i zabranie z jeg domu 13 letniej Arzoo Raja.

Raja została uprowadzona z domu przez Azhara, 13 października, następnie podpisała dokument mówiący, że przeszła na islam i wyszła za mąż za Azhara z własnej woli.

Młode dziewczyny w podobnych okolicznościach, jak Raja, spotykają się z groźbami przemocy i gwałtów, powiedział Will Stark, dyrektor regionalny International Christian Concern w Azji Południowej.

Stark powiedział, że poniedziałkowy nakaz sądowy był “zwycięstwem na drodze do głównego zwycięstwa”.

“W oparciu o oświadczenia gubernatora i ministra federalnego, wszystko wskazuje na to, że będzie ona mogła wrócić do swojego rodzinnego domu”.

Często sądy wykorzystują islamskie prawo szariatu, aby ominąć pakistańskie prawo świeckie, które zabrania zawierania małżeństw przez dzieci. Kluczowym czynnikiem w przypadku Raja będzie test medyczny, który określi jej wiek.

Chociaż jej rodzice zaoferowali sądowi akt urodzenia i świadectwo chrztu, aby udowodnić jej wiek, rząd wymaga przeprowadzenia badań lekarskich.

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej