Wskaźnik rozwodów w Stanach Zjednoczonych jest najniższy od 50 lat, podczas gdy wskaźnik małżeństw nadal spada.

Według nowego raportu Institute for Family Studies, Stany Zjednoczone doświadczyły najniższego od około 50 lat wskaźnika rozwodów w 2019 roku.

Organizacja badawcza z Charlottesville w Wirginii opublikowała raport we wtorek, czerpiąc dane z US Census Bureau’s American Community Survey.

W 2019 roku, dane wykazały, że na każde 1000 małżeństw, 14,9 kończyło się rozwodem. Liczba ta jest niższa niż w 1970 roku, kiedy to na 1000 małżeństw przypadało 15 rozwodów.

Wskaźnik rozwodów w 2019 r. jest znacznie niższy niż w 1980 r., gdy National Vital Statistics podał wskaźnik rozwodów wynoszący 22,6 rozwodów na 1000 małżeństw.

Wciąż jednak wskaźnik rozwodów w 2019 r. był wyższy niż w 1960 r., kiedy to odnotowano wskaźnik rozwodów wynoszący 9,2 na 1000 małżeństw.

Dyrektor ds. badań IFS, dr Wendy Wang, autorka raportu, powiedziała w wywiadzie dla The Christian Post, że podczas gdy wskaźnik rozwodów spada od lat 80-tych, nowym zjawiskiem jest to, że “wskaźnik ten spadał znacznie szybciej w ciągu ostatniej dekady”.

“W dzisiejszych czasach ludzie biorą ślub w późniejszym okresie życia i są mniej skłonni do pośpiechu w małżeństwie, którego mogą później żałować. Z drugiej strony, widzieliśmy rekordowo niski wskaźnik zawierania małżeństw w Stanach Zjednoczonych. Dorośli wykształceni po ukończeniu college’u są bardziej skłonni do zawierania małżeństw niż ci bez dyplomu, a ich wskaźnik rozwodów jest niższy.”

Źródło The Christian Post

Author:

By Maciej