Kanadyjski sąd nadal zabrania lekarzowi wykonywania mastektomii na 17-letniej cierpiących na dysforię płciową dziewczynce.

Sprawa nastolatki z Kolumbii Brytyjskiej, która chciała, aby jej piersi zostały usunięte wbrew sprzeciwom matki, jest dziś ponownie rozpatrywana w sądzie po tym, jak sędzia zakazał lekarzowi wykonywania operacji. Chirurg i lekarz, którzy przepisali dziewczynie testosteron w dużej dawce, ukrywają swoje nazwiska.

W zeszły wtorek sędzia Sądu Najwyższego Vancouver wydał zakaz przeprowadzenia chirurgowi kosmetycznemu dr Danielowi Mckee wykonania podwójnej mastektomii u 17-letniej dziewczyny, która chce być postrzegana jako mężczyzna. Matka dziewczynki pozwała lekarza pierwszego kontaktu dr Andreę Szewczuk, za to, że przepisała jej córce testosteronu bez uzyskania jej zgody.

“Jestem przerażona brakiem jakichkolwiek klinicznych standardów i protokołów medycznych, które pozwalałyby lekarzom podawać sterydy zmieniające płeć, oraz dokonania mastektomii nastoletnim dziewczętom, które wpadły w kompleksy i chciałyby być chłopcami” – powiedziała matka, znana jako A.M., w oświadczeniu przesłanym do The Christian Post Thursday.

“Jestem zszokowana, że rząd poprzez TransCare BC wspiera takie nienaukowe i bardzo ryzykowne eksperymenty. Nie ma zbyt wielu dowodów na to, że nieodwracalne leczenie zmniejsza dysforię płciową”

“Co najgorsze, prawo pozwala utrzymać to wszystko w tajemnicy przed rodzicami” – powiedziała.

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej