Ma ponad 20 tys. fanów na YouTube. Jego kazania, które tam regularnie zamieszcza, noszą tytuły, takie jak „Wierność Panu” czy „Boże wskazówki dla mojego życia”. Mówi w nich o pokusie, grzechu, rozwodzie i homoseksualizmie, a wszystko wyjaśnia przy pomocy tekstów biblijnych.

Teraz Olaf Latzel – protestancki pastor z Bremy – musi za to odpowiedzieć przed sądem. 20 listopada w sądzie rejonowym w Bremie rozpocznie się proces.

Prokuratura zarzuca mu, że w opublikowanym w październiku 2019 roku na YouTube wykładzie małżeńskim głosił obraźliwe uwagi na temat płci i homoseksualizmu. W 142-minutowym filmie opisał homoseksualizm m.in. jako „formę zwyrodnienia społeczeństwa” i powiedział: „wszędzie wokół są ci przestępcy z Christopher Street Day”. Dla prokuratury wypowiedzi te to podżeganie mas, karane nawet do pięciu lat więzienia. Ze względu na dużą liczbę oglądających go internautów pastor był świadomy zasięgu, jaki zyskują jego przekazy.

Konserwatywny teolog często wypowiadał się prowokacyjnie. W 2008 roku Latzel nie pozwolił kobiecie pastor wygłosić kazania, bo odrzuca kazania kobiet. W 2015 roku nazwał islamskie święto zakończenia postu Ramadanu Eid al-Fitr „głupotą”, a Buddę „grubym, tłustym panem”. O błogosławieństwie papieża Urbi et Orbi powiedział, że jest „wielkią bzdurą”, a ponieważ wzywał również do niszczenia „bożków” innych religii, prokuratura już wtedy sprawdzała wszczęcie postępowania wyjaśniającego. Odrzuciła je jednak potem, argumentując wolnością poglądów.

Więcej na: https://www.dw.com/pl/pastor-obra%C5%BCa%C5%82-homoseksualist%C3%B3w-odpowie-za-to-przed-s%C4%85dem

Author:

By Maciej