Według prawników, którzy reprezentują ofiary, liczba roszczeń z tytułu nadużyć seksualnych przeciwko BSA, przekroczyła obecnie 88 000.

Christopher Hurley, zarządzający kancelarią prawną reprezentującą 4,000 osób, które przeżyły przemoc seksualną w dzieciństwie i które twierdzą, że padły ofiarą podczas uczestnictwa w Boy Scouts. W wywiadzie dla The Christian Post powiedział, że jest ponad 88,500 ofiar, które zgłosiły się w poniedziałek.

“Wiedzieliśmy, że problem jest poważny i wiedzieliśmy, że zbyt długo był zaniedbywany przez Organizację Skautów. Ale z 88.500 ofiarami, zakres i ogrom problemu jest przytłaczająca. Przez 36 lat reprezentowałem tragicznie poranionych ludzi, ale liczba rozbitych, samotnych mężczyzn, których poznałem w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, wywarła na mnie głęboki wpływ”.

Inni prawnicy powiedzieli w “The New York Times”, że złożono przeciwko BSA, ponad 82,000 wniosków o molestowanie seksualne i że liczba spraw dotyczących molestowania seksualnego złożonych przeciwko BSA znacznie przewyższa liczbę spraw związanych z wnioskami o molestowanie w Kościele Rzymskokatolickim.

Źródło: Christianpost.com

Author:

By Maciej