Długoletni konserwatywny działacz, który od lat walczy z liberalnym rządem Kanady, chwali wirusologa Alberta, który bagatelizuje niebezpieczeństwo COVID-19 i uspokaja opinię publiczną.

Komentarze doktora Roberta Hodkinsona, który przemawiał na spotkaniu w Edmonton, stały się wirusem na Youtube po tym jak skrytykował “publiczną histerię” nad wirusem i opisał go jako ciężki przypadek grypy dla większości ludzi, którzy na niego zachorują.

“To nie jest Ebola”. To nie jest SARS. To nie jest SARS. To polityka grająca medycynę. I to jest bardzo niebezpieczna gra.”

Edmonton, miasto liczące 932.000 mieszkańców, znajduje się w prowincji Alberta.

Aktualizacja online COVID-19 dla Kanady pokazuje 451 zgonów COVID-19, które zostały zarejestrowane w Albert, która ma 4,4 mln mieszkańców. Oznacza to, że wskaźnik śmiertelności wynosi 0,01%.

W swoim przemówieniu Hodkinson obwiniał media i polityków za straszenie opinii publicznej.

Skrajnie lewicowy premier Kanady, Justin Trudeau, powiedział Organizacji Narodów Zjednoczonych, że pandemia “dała szansę na reset”, który opisał jako szansę na “ponowne wyobrażenie sobie systemów gospodarczych, które faktycznie podejmują globalne wyzwania, takie jak skrajne ubóstwo, nierówności i zmiany klimatu”.

“To największa oszustwo”, powiedział lekarz, “jakie kiedykolwiek popełniono na nieświadomej opinii publicznej”.

Źródło: One News Now

Author:

By Maciej