Ateiści złożyli skargę na akcję, prowadzoną przez szkołę, w ramach której napełnia się puste pudełka po butach, zabawkami i innymi rzeczami dla dzieci.

Gimnazjum w Kansas zaprzestało udziału w popularnym projekcie “Operacja dziecko na Boże Narodzenie” w związku z zarzutami grupy ateistycznej, że zaangażowanie jest niezgodne z konstytucją.

Gimnazjum Liberty w Pratt, Kan., wcześniej uczestniczyło w Operacji Christmas Child, projekcie Samaritan’s Purse, w którym wolontariusze na całym świecie pakują pudełka po butach wypełnione zabawkami, przyborami szkolnymi i artykułami higienicznymi dla dzieci w potrzebie. Samarytanin’s Purse, ma nadzieję wpłynąć na 11 milionów dzieci podczas tegorocznej Operacji “Dziecko Boże Narodzenie”.

Na początku tego miesiąca Fundacja Wolność od Religii napisała do lokalnego kuratora, wzywając go do podjęcia działań i powstrzymania zaangażowania gimnazjum. Grupa stwierdziła, że pewien zaniepokojony pracownik złożył skargę.

W liście z 7 listopada, kurator Tony Helfrich odpowiedział organizacji, że dystrykt “zaprzestał” uczestnictwa w Operacji “Dziecko Boże Narodzenie” “po tym jak dowiedział się, że jego misja ma bardziej sekciarski charakter niż zdawaliśmy sobie sprawę”.

Free From Religion Foundation (FFRF) jest stowarzyszeniem, które reprezentuje ateistów, agnostyków i sceptyków.

Misją Operacji “Dziecko Boże Narodzenie”, zgodnie ze swoją stroną internetową, jest “dostarczenie w konkretny sposób miłości Bożej dzieciom w potrzebie na całym świecie, a wraz z lokalnym Kościołem na całym świecie, dzielenie się Dobrą Nowiną o Jezusie Chrystusie”. Od czasu rozpoczęcia projektu w 1993 roku, 178 milionów dzieci otrzymało pudełka po butach.

Author:

By Maciej