Nowy dokument HBO Max stawia nowe pytania na temat debaty transgenderycznej i tego, jaką rolę odgrywają rodzice w kształtowaniu tożsamości płciowej swoich dzieci.

12 listopada HBO Max wydało dokument “Transhood”, który opisuje życie czwórki dzieci (transseksualnych) w ciągu pięciu lat. Popularny bloger i podcaster Matt Walsh oskarżył HBO o “promowanie i normalizowanie najstraszliwszych form znęcania się nad dziećmi w swoim show i nakłaniał subskrybentów do “#BoycottHBO”.

Walsh wytweetował kilka klipów z filmu “Transhood”, z których pierwszy pokazuje pastora uniwersalistycznego kościoła unitarnego, rozpoznającego i celebrującego każdego, kto identyfikuje się jako “lesbijka, gej, biseksualistka, transseksualistka, queer.

W klipie matka przyprowadza na scenę swoje małe dzieci, w tym 4-letniego chłopca o imieniu Feniks, który wydaje się być ubrany w dziewczęce ubrania i tęczowe spodnie. Przedstawia ona Feniksa jako kolejną osobę na scenie, której wręcza mikrofon.

“Phoenix chciałby, żebyś wiedział, że jest dziewczynką”, ogłasza matka. Wtedy publiczność zaczyna śpiewać: “Obyś był zdrowy, bezpieczny i cały. Szanujemy cię dokładnie takim, jakim jesteś.”

“Faktem jest, że wiele dzieci poniżej siódmego roku życia nadal rozwija się poznawczo. Kiedy mówimy tym małym dzieciom… kłamstwo, że mogą urodzić się w złym ciele,… to jest psychologiczne nadużycie, ponieważ zakłócamy ich normalny rozwój poznawczy i psychologiczny”.

Sceny w filmie dokumentalnym pokazują matkę Phoenixa czytającą synowi takie książki jak “Nowa sukienka Jacoba”. “Dosłownie patrzysz, jak jej mózg psuje dziecko, myśląc, że jest dziewczynką” – powiedział Walsh.

Author:

By Maciej