Studentka dostanie rekompensatę od Nottingham University po zawieszeniu za poglądy pro-life

Katolicka studentka położnictwa, która została zawieszona w prawach studenta Uniwersytetu w Nottingham, za prowadzenie społeczności pro-life, otrzymała przeprosiny i rekompensatę.

Julia Rynkiewicz (25 lat), została zawieszona w nauce położnictwa i poddana czteromiesięcznemu dochodzeniu w sprawie zdolności do wykonywania zawodu, ze względu na swoją rolę prezesa w Nottingham Students for Life.

Postanowiono o wydaleniu pani Rynkiewicz z uczelni.

Telegraf donosi, że uniwersytet oddalił sprawę przeciwko p. Rynkiewicz, która następnie złożyła w swojej alma mater formalny wniosek o przeprosiny.

Szefowie uniwersytetu doszli do ugody z panią Rynkiewicz i zaproponowali przeprosiny.

Odkładanie wszystkich planów na później z powodu niesprawiedliwego śledztwa było naprawdę trudne, zarówno psychicznie, jak i emocjonalnie. Ugoda pokazuje, że uczelnia źle mnie potraktowała i choć cieszę się, że mogę dalej studiować, to mam nadzieję, że będzie to oznaczało, że żaden inny student nie będzie musiał doświadczyć tego, co ja“.

To, co mi się przytrafiło, grozi wywołaniem u studentów strachu przed dyskusją na temat ich wartości i przekonań, a uniwersytet powinien być miejscem, do którego się zaprasza i rozmawia“.

Źródło: Christian Today

Author:

By Maciej