Dwie osoby zginęły, a trzy inne zostały ranne po ataku nożownika w niedzielny wieczór, w kościele w San Jose w Kalifornii.

Według NBC, podejrzany został zatrzymany, a policja bada motyw ataku w kościele Grace Baptist, niedaleko kampusu Uniwersytetu Stanowego San Jose.

Policja została wezwana na miejsce zdarzenia w niedzielę około 20:00. W tym czasie w kościele nie odbywały się nabożeństwa, ale w budynku znajdowały się osoby bezdomne, którym kościół udzielał schronienia w zimne noce.

Jedna z ofiar, mężczyzna, został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia. Druga ofiara, tym razem kobieta, zmarła w pobliskim szpitalu. Trzy pozostałe ranne osoby, trafiły do okolicznych szpitali w poważnym, ale stabilnym stanie.

“Po straszliwym ataku, który miał miejsce ostatniej nocy w kościele Grace Baptist przy 10 ulicy, nasze serca są rozdarte z powodu ofiar i ich bliskich” – powiedział w oświadczeniu burmistrz San Jose Sam Liccardo. “Straciliśmy dwóch członków wspólnoty i modlimy się o odzyskanie trzech innych poważnie rannych w tym ataku”. Policja z San Jose aresztowała podejrzanego, który pozostaje w areszcie.

Grace Baptist Church of San Jose jest członkiem Evergreen Association of American Baptists and American Baptist Churches USA.

Według strony internetowej kościoła, jest on mocno zaangażowany w służbę dla “trudnej grupy ludzi”. Są to: studenci college’u, bezdomni, osoby z problemami zdrowia psychicznego, rodziny z małymi dziećmi, ludzie ze społeczności LGBTQ, a także osoby starsze.

“W atmosferze różnorodności i godności, każdy jest mile widziany jako część tego ekscytującego zgromadzenia. Jeśli kiedykolwiek poczułeś, że nie pasujesz nigdzie indziej, przyjdź do Grace, a znajdziesz dom!”

Źródło: Christian Headlines

Author:

By Maciej