Liderzy LGBT grożą, że zaprzestaną dialogu wewnątrz Kościoła Anglii, jeśli biskupi nie poprą małżeństw homoseksualnych.

Przywódcy i zwolennicy LGBT w Kościele Anglii grożą masowym odejściem od niedawno rozpoczętego procesu dyskusji na temat kwestii seksualnych, chyba że biskupi w trybie pilnym udzielą gwarancji wsparcia dla małżeństw kościelnych osób tej samej płci.

Ostrzeżenie znalazło się liście wysłanym do 34 biskupów znanych jako “zwolennicy osób LGBTIQ+”, wśród nich do arcybiskupa Yorku oraz biskupów Oxfordu, Manchesteru, Leeds, Dover i Liverpoolu.

List został wysłany przez Jeremy’ego Timma, byłego przewodniczącego Changing Attitude England, a podpisany przez wielu duchownych i zwolenników LGBT, w tym przez ks. Colina Cowarda, założyciela Changing Attitude England, ks. Michaela Sadgrove’a, emerytowanego dziekana Durham i ks. kanonika Jeremy’ego Pembertona, który wcześniej wniósł nieudaną sprawę o dyskryminację jego osoby przez Kościół Anglii w związku z postawą wobec małżeństw osób tej samej płci.

Sygnatariusze listu ostrzegają, że odrzucą kościelny program Living in Love and Faith (LLF), chyba że biskupi złożą publiczną deklarację poparcia dla równości LGBT w Kościele.

“Musimy wiedzieć, czy jesteście w stanie wyrazić publiczne poparcie dla pełnej równości osób LGBTIQ+ w służbie i relacjach w Kościele Anglii” – piszą autorzy listu.

“Obejmuje to pozwolenie licencjonowanym lektorom i duchownym na zawieranie małżeństw z partnerami tej samej płci, oraz na zawieranie małżeństw osób tej samej płci w kościele i błogosławienie małżeństw , a także cywilnych związków partnerskich

Living in Love and Faith (Życie w miłości i wierze) jest ogólnokościelnym programem dialogu na temat relacji, seksualności, tożsamości i małżeństwa. Jest to próba posunięcia Kościoła Anglii do przodu po latach podziałów dotyczących związków osób tej samej płci.

Źródło: Christian Today

Author:

By Maciej