Pakistański sąd najwyższy w prowincji Sindh uwolnił 13-letnią chrześcijankę z rąk porywacza, 44-letniego muzułmanina, który zmusił ją do islamskiego “małżeństwa”. Dziewczynka jednak zamiast wrócić do rodziców, musi pozostać w rządowym schronisku do 18 roku życia, sąd bowiem odmówił rodzicom prawa do opieki.

Ali Azhar porwał Radżę z domu jej rodziców w mieście Karaczi 13 października. Ojciec Radży poinformował policję i złożył zawiadomienie o przestępstwie. Chociaż była ona ofiarą porwania, Raja była zmuszona mieszkać z Azharem przez prawie miesiąc. W tym czasie podpisała dwa dokumenty potwierdzające przejście na islam i małżeństwo z Azharem.

Pod koniec października Sąd Najwyższy w Sindh, powołując się na prawo szariatu, zatwierdził małżeństwo, pomimo tego, że prawo świeckie Pakistanu, na mocy ustawy Sindh Child Marriage Restraint Act, zabrania zawierania małżeństw przez dzieci.

Sąd zmienił decyzję po interwencji prawnika pakistańskiej minister ds. praw człowieka Shireen Mazari i nakazał aresztowanie Azhara oraz przeniesienie dziewczynki do schroniska. Sąd nie wydał jeszcze wyroku w sprawie wymuszonej konwersji Radży na islam. Taka decyzja może być blokowana przez islamską większość w tym kraju.

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej