Pastorka założyła pierwszy transseksualny kościół dla wyznawców chrześcijaństwa, którzy czują się odrzuceni przez tradycyjne kościoły chrześcijańskie w Pakistanie. Ghazala Shafique (pastorka), wyjaśniła Associated Press, że nazwała ten kościół “Pierwszym Kościołem dla Eunuchów”, ponieważ Pismo Święte pokazuje, że eunuchowie są faworyzowani przez Boga.

Termin ten jest podobno używany w odniesieniu do transseksualnych kobiet w Azji Południowej, chociaż niektórzy uważają go za obraźliwy. Komentarze biblijne potwierdzają, że termin “eunuch” odnosi się w rzeczywistości do mężczyzn, którzy decydują się pozostać samotni i nie wchodzić w związek małżeński z powodu “fizycznych okoliczności” lub z powodu ich pobożnego zaangażowania w służbę Bogu (zob. Mt 19:12). Pomysł na kościół, Shafique’owi dał Neesha Rao, jedyny transseksualny prawnik w tym kraju. Rao, który jest muzułmaninem, ubolewała nad tym, jak jego chrześcijańscy transgenderyczni przyjaciele walczyli o ogłoszenie swojej wiary, obawiając się jednocześnie krytyki ze strony innych chrześcijan, z powodu ich stylu życia.

Jestem muzułmańskim dzieckiem i muzułmańskim transgenderystą, ale miałam w sercu ból dla chrześcijańskich transgenderystów“. Dodała, że co tydzień uczęszcza do kościoła Shafique’a. Krytykowała również duchownych za traktowanie swoich transseksualnych współbraci, a także rodziców za odrzucenie transseksualnych dzieci. W kościołach pakistańskich mówi się transseksualistom, by siedzieli z tyłu, a mężczyznom poucza się, by nie przebierali się za kobiety.

Author:

By Maciej