Władze chińskie aresztowały czterech chrześcijan, za sprzedaż audiobibli w ramach rządowej kampanii mającej na celu “wyeliminowanie pornografii i nielegalnych publikacji”. Chrześcijanie są teraz skazani na ciężkie kary więzienia.

Magazyn wolności religijnej “Bitter Winter” informuje, że czterech chrześcijan – Fu Xuanjuan, Deng Tianyong, Han Li i Feng Qunhao – pracowało w firmie Life Tree Culture Communication, która została założona w 2011 roku w prowincji Guangdong. Sprzedawali oni jednostki pamięci, które miały na sobie zainstalowaną Biblię.

Zostali aresztowani 2 lipca pod zarzutem “nielegalnych operacji biznesowych”.

Chrześcijanie mają kolejną rozprawę sądową w dniu 9 grudnia, według International Christian Concern. Władze domagają się surowych wyroków dla oskarżonych. Wyrok dla Fu ma wynosić pięć lat więzienia; Deng, jako nadzorca firmy, ma odsiedzieć trzy lata więzienia i zapłacić grzywnę; Feng, jako technik, ma również odsiedzieć trzy lata więzienia i zapłacić grzywnę, a Han, jako księgowy, odsiedzieć 18 miesięcy i także zapłacić grzywnę.

ICC zauważa, że Life Tree Culture Communication, jest legalnie założoną firmą, ale jeśli “rząd Chin chce cię ukarać, to nie potrzebuje powodu”.

“Surowe wyroki przeciwko tym chrześcijanom są po to, by przestraszyć innych chrześcijan, aby nie odważyli się sprzedać Biblii.”

Takie incydenty nie są rzadkością w Chinach, gdzie praktyki religijne poza grupami sponsorowanymi przez państwo są ściśle kontrolowane.

Niedawno pewien chrześcijanin z Guangdong powiedział Bitter Winter, że policja przeprowadziła przeciwko niemu śledztwo, ponieważ kupił on-line odtwarzacz audio Biblii.

“Policja znalazła dane osobowe osoby wierzącej na liście sprzedaży firmy”, poinformował Bitter Winter. “Przeszukali jego dom i wielokrotnie przesłuchiwali go w sprawie miejsca pobytu odtwarzacza.”

Źródło: Christian Post

Author:

By Maciej