Nowe progresywne wyznanie metodystyczne powstaje przed ewentualnym rozłamem UMC w kwestii LGBT

Grupa teologicznie postępowych United Methodists, stworzyła nowe wyznanie przed spodziewanym rozłamem w obrębie United Methodist Church w kwestii LGBT.

Grupa znana jako Liberation Methodist Connexion (LMX), o utworzeniu nowego odłamu poinformowała w niedzielę podczas internetowego nabożeństwa.

Jesteśmy wyznaniem byłych, obecnych i nie-metodystycznych liderów wiary, którzy pracują nad rozwojem rodziny Bożej“, wyjaśniają na swojej stronie internetowej.

Zapraszamy do pełnego uczestnictwa wszystkich, którzy przeżywają swoje tożsamości

Ci, których przyjmują, obejmują wszystkie ekspresje płci i tożsamości seksualne, religijne i niereligijne pochodzenie, rasy i grupy etniczne, oraz monogamiczne i niemonogamiczne.

Podążamy w kierunku nowego sposobu bycia naśladowcami Chrystusa, który obala nierównowagę władzy, księstw i przywilejów dręczących metodyzm: kolonializm, białą supremację, niesprawiedliwość ekonomiczną, patriarchat, seksizm, klerykalizm, ageizm, transfobię i heteronormatywność“, stwierdził LMX.

Ufamy, że obecność Boga i nasza wspólna praca poprowadzi nas ku nowemu, bardziej wyzwalającemu sposobowi odpowiadania na nasze powołanie i bycia razem“.

Jeśli chodzi o teologię, LMX powiedział, że “teologia nie jest napisana w kamieniu“, ale utrzymują, że “Bóg pozostaje nieskończenie łaskawy, twórczy, miłosierny i zaangażowany w stworzenie, uzdrowienie i odkupienie świata“.

Źródło: Christian Post

Author:

By Maciej