Radykalni muzułmanie rozwiesili plakaty w mieście Karaczi w Pakistanie, oferując nagrodę dla każdego muzułmanina, który zabije działacza chrześcijańskiego, znajdującego się w Tajlandii.

Faraz Pervaiz, który był znany z tego, że wypowiadał się w imieniu chrześcijan, po tym jak w 2013 r. tłum zrabował i zniszczył co najmniej 116 domów i dwa kościoły w pakistańskim mieście Lahore.

Uciekł do Tajlandii po nagraniach wideo, karykaturach i wypowiedziach jego i jego ojca, które w 2014 r pojawiły się w mediach społecznościowych. W rezultacie, pakistańska partia polityczna Tahreek-e-Labbaik ufundowała w 2015 r. nagrodę w wysokości 62.000 dolarów, która w następnym roku została zwiększona do 124.000 dolarów.

Radykalny pakistański muzułmanin opublikował również film wzywający każdego muzułmanina do odnalezienia Pervaiza i jego rodziny w Tajlandii i zabicia go. Obecnie w Karaczi w Pakistanie pojawiły się plakaty oferujące nagrodę w wysokości około 62.800 dolarów za zabicie Pervaiza.

Pervaiz prowadził protesty, które zakwestionowały zarówno politykę, jak i teologię islamu, przedstawił swoje interpretacje Koranu i skrytykował Proroka, Mahometa.

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej