Młoda chrześcijanka została zastrzelona, po tym jak odrzuciła ofertę małżeństwa i przejścia na islam od muzułmanina w pakistańskiej prowincji Pendżab.

Muzułmanin, zidentyfikowany jako Muhammad Shehzad, zamordował 24-letnią chrześcijankę, zidentyfikowaną jako Sonia, mieszkankę kolonii Fazaia w rejonie Rawalpindi. Było to 11 listopada, ale incydent ten został zgłoszony dopiero w niedzielę przez pakistańską gazetę The Express Tribune.

Sonia została zamordowana, gdy wracała z pracy w fabryce odzieżowej. Rodzina ofiary twierdzi, że oskarżony nękał Sonię przez ostatnie sześć miesięcy i próbował wymusić na niej związek. Według amerykańskiego strażnika prześladowań International Christian Concern, Sonia odmawiała, ze względu na różnice w wyznawaniu. Jako “rozwiązanie”, Szetzad zaproponował, aby Sonia wyszła za niego za mąż i przeszła na islam. Matka Shehzada spotkała się również z rodziną Sonię, aby wynegocjować możliwe małżeństwo. Rodzina również odmówiła zawarcia małżeństwa.

Kilka dni przed incydentem, Sonia znów była nękana przez Szetzada.” Powiedział ojciec Sonii, “Ponieważ była oddaną chrześcijanką, nie zdradziła Jezusa i poświęciła swoje życie za swoją wiarę. Jesteśmy nękani i wywierana jest na nas presja, aby wycofać sprawę przeciwko winowajcom. Jednakże, chcę, aby winowajcy zostali postawieni przed sądem.”

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej