Pastor Kościoła Wspólnoty Grace John MacArthur ostrzegł, że dzisiejszy świat “doskonale nadaje się na przyjście Antychrysta” pośród chaosu i “bezprawia” wynikającego z pandemii COVID-19.

MacArthur, którego kościół w Sun Valley w Kalifornii wielokrotnie atakowany przez władze Kalifornii (ograniczenia sprawowania kultu związane z COVID-19), powiedział w niedzielę, że rządy świata “zrobiły coś, czego nigdy w historii ludzkości nie zrobiono“.

“Teraz jesteśmy globalnym światem. I to jest układ, na który czekaliśmy w historii odkupienia, ponieważ Pan obiecał, że w przyszłości przyjdzie Antychryst, który będzie miał globalny rząd”, powiedział 81-letni pastor.

Mają dosłownie taką władzę nad ludźmi na świecie, że mogą ich zamknąć, aby nie mogli funkcjonować” – powiedział.

“To pasuje do świata Antychrysta. Kiedy patrzysz na Księgę Objawienia, jest znak bestii, numer, a jeśli go nie masz, nie kupujesz, nie sprzedajesz, nie istniejesz. Wszystko o tobie wiedzą – ludzie, którzy mają dostęp do wszystkich twoich danych. Wiedzą o tym wszystkim. Możesz wyjść z egzystencji praktycznie w każdej chwili, jeżeli ktoś o tym zadecyduje. To jest ten rodzaj świata, który wydaje się być idealny dla Antychrysta, aby przyjść, przynieść pewną dozę spokoju, [i] świat upada do jego stóp”.

MacArtur, który prowadzi również chrześcijański program radiowo-telewizyjny, opisał Antychrysta jako “narzędzie szatana”, dodając: “I oczywiście, całe piekło się rozpęta, a w tym czasie Wielkiego Ucisku, nadchodzi sąd Boży, na końcu którego powraca Chrystus”.

Pastor powiedział, że chociaż nie przewiduje, że “Pan wkrótce nadejdzie”, to jednak dzisiejsze niepokoje odzwierciedlają te przepowiedziane w Piśmie Świętym.

Author:

By Maciej