Pomimo pandemii koronaawirusowego, kliniki aborcyjne w całych Stanach Zjednoczonych pozostają otwarte, a jedna z grup pro-life kontynuuje swoje coroczne kolędowanie, w celu niesienia kobietom nadziei w trudnych czasach.

Rok 2020 jest siódmym rokiem, w którym Liga Akcji Pro-Life przeprowadziła projekt kolędowania “Pokój w łonie matki”. W ramach tego projektu, pro-liferzy w dziesiątkach miast w całych Stanach Zjednoczonych spotkają się w różnych dniach grudnia, przed klinikami aborcyjnymi, aby dać kobietom pragnącym aborcji przesłanie nadziei. Większość kolęd będzie śpiewana 19 grudnia.

Strach jest najczęstszym czynnikiem, który napędza kobiety szukającą aborcji. Strach o jej przyszłość, strach przed porodem, a nawet strach przed reakcją jej partnerów na ciążę” – powiedział Eric Scheidler, dyrektor wykonawczy Ligi Akcji Pro-Life, w oświadczeniu o kolędowaniu. “Te obawy zostały spotęgowane przez pandemię COVID i wynikające z niej spowolnienie gospodarcze.”

W wywiadzie dla The Christian Post, Scheidler powiedział, że jego grupa nie pozwoli, aby koronaawirus przeszkodził w ich wysiłkach, rozpowszechniania przesłania pro-life.

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej