Sześćdziesiąt dwa lata temu, młoda Włoszka o imieniu Edi Bocelli nosiła pod sercem swoje pierwsze dziecko. Niestety w wyniku zapalenia wyrostka robaczkowego została hospitalizowana. Lekarze radzili jej, aby dokonała aborcji, ponieważ, “dziecko z całą pewnością urodzi się niepełnosprawne”. Będąc gorliwą katoliczką, Edi Bocelli odmówiła choć przewidywania lekarzy co do niepełnosprawności jej dziecka były właściwe. Jej syn, Andrea urodził się z wrodzoną jaskrą, a w wieku lat 12 całkowicie stracił wzrok.

Mimo że nie mógł widzieć, Andrea urodził się z innymi darami. .Jeden z tych darów wyróżniał się w szczególny sposób. To jest jego głos, który został nazwany “najpiękniejszym głosem na świecie”. Znana wokalistka Celine Dion powiedziała kiedyś: “Jeśli Bóg miałby głos, by śpiewać, to musi on brzmieć jak Andrea Bocelli.”

Albumy Bocelli’ego sprzedały się w ponad 90 milionach egzemplarzy. Jego album “Sacred Arias” z 1999 roku jest najlepiej sprzedającym się albumem muzyki poważnej w jednym wykonaniu w historii. Jego singiel z 1996 roku, Con te partirò (“With You I Shall Leave”) jest jednym z największych singli wszechczasów, umieszczając go na liście najpopularniejszych piosenkarzy pop obok Lady Gaga, Maroon 5 czy Adele. Bocelli śpiewał dla prezydentów, premierów i papieży. People Magazine zaliczył go do grona “50 najpiękniejszych ludzi na świecie”.

W 2010 roku, Bocelli opowiedział historię swojej matki w filmie “Andrea Bocelli – Nieznana historia, która dotyka serc”. Siedząc przy fortepianie i opisując decyzję matki o nieprzerywaniu ciąży dodaje: “Może i jestem stronniczy, ale mogę powiedzieć, że to był słuszny wybór.”

Bocelli powiedział włoskiej gazecie, że do podzielenia się swoją historią zainspirował go misjonarz z Haiti, która pracuje z dziećmi i kobietami, których ciąże są zagrożone. “Z powodu moich osobistych przekonań jako katolika” – powiedział Bocelli – “nie walczę tylko z czymś, ale walczę o coś – o życie”.

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej