W całej Irlandii miały miejsce protesty, w związku z opublikowaniem w tym kraju sprawozdania na temat aborcji w późnym stadium ciąży.

Raport, opublikowany we wrześniowym British Journal of Obstetrics and Gynaecology, szczegółowo opisuje doświadczenia lekarzy zajmujących się aborcją w późnym stadium, która polega na podawaniu śmiertelnego zastrzyku chlorku potasu wprost do serca nienarodzonego dziecka.

Badanie opierało się na wywiadach z 10 dokonującymi zabiegu aborcji irlandzkimi lekarzami , którzy określili ten zabieg jako “okropny”, “brutalny” i “trudny emocjonalnie”. Jeden z lekarzy porównał taką aborcję do “wbijania noża w serce dziecka”.

W badaniu stwierdzono, że lekarze dokonujący zabiegu aborcji w późnym okresie ciąży doświadczają “konfliktu wewnętrznego i są bardzo mocno obciążeni psychicznie”.

Raport został sporządzony po dekryminalizacji aborcji w Irlandii w 2018 roku.

W zeszłym tygodniu w Dáil – irlandzkim parlamencie – odbyła się debata na temat ustaleń tego raportu, ale minister zdrowia, Stephen Donnelly, nie wziął w niej udziału nie dając tym samym możliwości zadania mu pytań przez zainteresowanych parlamentarzystów.

Niamh Uí Bhriain z Instytutu Życia, który w reakcji na sprawozdanie, zorganizował w całej Irlandii czuwania pro-life powiedział: “Nie może być mowy o tuszowaniu tych absolutnie przerażających doniesień i przerażającego traktowania dzieci podczas aborcji dokonywanych w późnym okresie ciąży.

Podczas referendum w 2018 r. wyborcy zostali zapewnieni, że tego typu zabiegi aborcyjne nie będą miały miejsca. Powiedziano ludziom, że w przypadku zaawansowanej ciąży, nawet gdy dziecko będzie obciążone niepełnosprawnością, to przyjdzie na świat. Raport ten wykazał, że te zapewnienia te były nieprawdziwe.

W artykule zauważono, że ustawodawstwo irlandzkie nie przewiduje żadnych ograniczeń, co stwarza możliwość terminacji ciąży w późnym okresie po stwierdzeniu FFA (śmiertelna anomalia płodowa).

Przerażająca rzeczywistość jest taka, że podczas zabiegu przerwania ciąży w jej późnym okrsie, dzieci otrzymują śmiertelne zastrzyki prosto w serce , a te które przeżyją zabieg pozbawione są całkowicie jakiejkolwiek opieki.

Nie pozwolimy, aby minister zdrowia zamiótł temat pod dywan. Musi przeprowadzić dochodzenie, a następnie podjąć działania, aby powstrzymać tę barbarzyńską praktykę.

Rzeczniczka Right To Life UK, Catherine Robinson, powiedziała: “Irlandzcy obrońcy praw, mają absolutną rację protestując przeciwko skrajnej aborcji, jak ujawniono w tym raporcie.”

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej