W sieci szybko rozprzestrzenia się nagranie z konferencji prasowej z udziałem jednej z pielęgniarek szpitala CHI Memorial. Konferencja odbyła się zaraz po po szczepieniu personelu szczepionką na Covid-19. Kobieta zemdlała w jej trakcie. Szpital potwierdza, że kobieta jest pielęgniarką w placówce, ale twierdzi, że omdlenie nie jest wywołane przez szczepionkę na Covid-19.

“To światło, którego szukaliśmy… Oto, co ocali życie”. Dr Lee Hamilton, hospitalista, był jednym z pierwszych pracowników CHI Memorial, który otrzymał dzisiaj pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 w CHI Memorial. W ciągu następnych kilku dni szczepionkę otrzyma 975 pracowników – czytamy w poście na oficjalnym facebookowym profilu szpitala. Do posta zamieszczono kilka zdjęć szczepionych pracowników.

Tymczasem w sieci krąży nagranie z konferencji prasowej po szczepieniu, którego na profilu szpitala nie znajdziemy. Widzimy na nim jedną z zaszczepionych kobiet, która w trakcie wypowiedzi gubi wątek, przeprasza łapiąc się za czoło, po czym mdleje.

Internauci w komentarzach pytali o los kobiety oraz o to, czy rzeczywiście jest to ich pracownica. Wielki niepokój wywołał też fakt, że na oficjalnym profilu szpitala nie ma tego nagrania, lecz znaleźć je można jedynie na innych profilach.

Pod jednym z postów administrator profilu zapewnił, że omdlenie nie jest efektem szczepienia, po czym zalinkował informację z Centers for Disease Control and Prevent wskazującej, że… omdlenia występują po szczepieniach.

Źródło: prawy.pl

Author:

By Maciej