Dziesiątki tysięcy pastorów i ewangelistów, kościoła domowego w całych Chinach ukrywa się, w momencie gdy Partia Komunistyczna przygotowuje się do “ostatecznego szturmu” na chrześcijaństwo, próbując wykorzenić je z kraju.

W swoim końcowym biuletynie na rok 2020 Asia Harvest stwierdził, że pastorzy porzucili swoje telefony i komputery, aby władze rządowe nie mogły ich używać do śledzenia. Podobno pastorzy zniszczyli również mikrochipy w swoich dowodach osobistych, więc władze nie mogą również śledzić ich lokalizacji za pomocą tych urządzeń.

“Każda osoba w Chinach musi mieć dowód osobisty. Nie jest możliwe, aby osoba złapała lot lub pociąg, otworzyła konto bankowe, znalazła pracę lub wynajęła mieszkanie bez użycia swojej karty. Każda karta identyfikacyjna zawiera chip komputerowy, który służy również do śledzenia ruchów ludzi”.

Chiny także fałszują Ewangelię. Jednym z przykładów jest komunistyczny podręcznik, który jest używany w chińskich szkołach i który fałszuje biblijną relację z Ewangelii Jana 8:3-11. Podręcznik ten twierdzi, że Jezus zamordował kobietę, która została nakryta na cudzołóstwie, a następnie określił siebie jako grzesznika.

Podręcznik ten, wydany przez rządowy Uniwersytet Elektronicznej Prasy Naukowo-Technicznej, podaje: “Tłum chciał ukamienować tę kobietę na śmierć, zgodnie z ich prawem”. Lecz Jezus powiedział: “Niech ten, kto nigdy nie zgrzeszył, rzuci pierwszy kamień”. Słysząc to, wymknęli się jeden po drugim. Kiedy tłum zniknął, Jezus ukamienował grzesznicę na śmierć, mówiąc: ‘Ja też jestem grzesznikiem'”

Czyniąc to, reżim ma nadzieję “kontrolować Kościół i ostatecznie uczynić go bezsilnym i podporządkowanym systemowi komunistycznemu”. “Rząd otwarcie ogłosił plany “reinterpretacji” Biblii i innych tekstów religijnych, więc będą one miały “socjalistyczne cechy”.”

W ostatnich miesiącach Chiny zaostrzyły również ograniczenia w dystrybucji materiałów religijnych, grożąc grzywnami, zamknięciem drukarni, a nawet więzieniem za sprzedaż książek chrześcijańskich lub pozwalając klientom na kopiowanie hymnów.

Cenzura wymierzona w chrześcijan w Chinach stała się tak surowa, że nawet oficjalne, usankcjonowane przez rząd grupy chrześcijańskie używają obecnie chińskich inicjałów Pinyin “JD”, aby zastąpić chińskie znaki “Chrystus” na przedmioty w swojej księgarni internetowej.

W kwietniu 2018 r. rząd chiński zakazał sprzedawcom internetowym sprzedaży egzemplarzy Biblii. Zgodnie z prawem Biblia może być rozprowadzana tylko przez zatwierdzone przez rząd agencje, które nadzorują kościoły chrześcijańskie w Chinach.

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej