Cartoon Network promuje wiele tożsamości płciowych

Sieć telewizyjna znana z przyjaznych rodzinie programów, współpracowała z liberalną grupą interesu, przy tworzeniu serii cyfrowych komiksów “normalizujących zaimki płciowe” innych niż “ona” i “on”.

The Cartoon Network opublikował w poniedziałek na Twittera, cztery komiksy stworzone w połączeniu z National Black Justice Coalition. “Tutaj ma być nie tylko normalizowany zaimek płciowy , ale mamy się także szanować. Niezależnie od tego, czy używasz jego/jej lub czegoś innego, potwierdzamy i kochamy cię!”

Tekst na dole pierwszego komiksu stwierdza: “Nie możemy powiedzieć czyjejś płci tylko patrząc na nią, i nie powinniśmy zakładać, że ją znamy. Istnieje wiele tożsamości płciowych poza “dziewczyną” czy “chłopcem”: niektórzy nie identyfikują się jako żadna płeć!

Jedna z trzech postaci w pierwszych komentarzach komiksu: “Zaimki płciowe opisują tożsamość płciową osoby”. “Przykłady zaimków to ona, oni/ oni, i ze/ir!” powiedział inny. Trzecia postać wyjaśnia: “Wiele osób uczy się o płci. Jeśli czujesz się komfortowo, możesz dzielić się własnymi zaimkami!”

W drugim komiksie występuje jedna z postaci z pierwszego komiksu, która identyfikuje się jako Chloe, rozmawiając z dwiema osobami, które odmówiły utożsamienia się z którąś z płci i zamiast tego używają zaimków “oni/to oni”. Po tym jak pierwsza osoba wyrazi swoje preferencje dla zaimków “oni/tem”, druga osoba, która używa tych samych zaimków czuje ulgę, twierdząc, że “czuję się mile widziany”.

Author:

By Maciej