Kirk Cameron organizuje kolędę na wolnym powietrzu jako “pokojowy protest” w Kalifornii.

Hollywoodzka gwiazda i pobożny chrześcijanin Kirk Cameron połączył siły z organizacją o nazwie “Sing It Louder USA”, aby zorganizować kolędę na parkingu centrum handlowego The Oaks w Thousand Oaks w Kalifornii, sprzeciwiając się kalifornijskiemu gubernatorowi Gavinowi Newsomowi.

Była gwiazda “Growing Pains” zorganizowała swoją pierwszą kolędę 6 grudnia, podczas której zorganizował “pokojowy protest” i przyciągnął około 500 osób, aby zaśpiewać pieśni bożonarodzeniowe i świętować narodziny Chrystusa. 13 grudnia Cameron postanowił zorganizować podobne spotkanie, ale tym razem reklamował ją wcześniej i przyciągnął ogromne tłumy.

Mieliśmy najbardziej niesamowity czas w ostatnią niedzielę“, świętował na Instagramie po pierwszym wydarzeniu. “To był pokojowy protest w kolędach.”

Czy kiedykolwiek śpiewałeś kolędy przy świecach w czasie, gdy gubernator stanu zabronił ci tego robić? W Ameryce! Cóż, to się dzieje naprawdę; nie możesz tego wymyślić.”

W tym miesiącu Kalifornia wydała nakaz pobytu w domu z powodu wzrostu liczby spraw COVID-19. Zgodnie z tym zarządzeniem, ludzie mogą wychodzić na zewnątrz tylko w celu wykonywania niezbędnych czynności i tylko z członkami własnego gospodarstwa domowego, podczas gdy społeczeństwo dystansuje się od innych. Wiele osób, w tym kościoły, zaprotestowało przeciwko ograniczeniom związanym z koronawirusem i złożyło skargi prawne.

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej