Chrześcijańska kobieta została pobita i zmuszona do picia pestycydów po tym, jak mąż znalazł przy niej Biblię.

Muzułmanin we wschodniej Ugandzie, który powiedział, że Koran pozwala mężczyznom bić swoje żony, jeśli się im nie podporządkowują, zaczął bić swoją 38-letnią żonę, która jest matką trójki dzieci, i zmusił ją do picia pestycydów po tym, jak znalazł dwie Biblii w jej walizce.

Mężczyzna, zidentyfikowany jako Umar Kyakulaga z wioski Matovu w dystrykcie Bugiri w Ugandzie, zapytał swoją żonę, Zubedę Nabirye, czy nawróciła się na chrześcijaństwo, a Nabirye odpowiedział, że czyta Biblię, aby porównać ją z tym, co jest napisane w Koranie.

Kobieta ta miała dwie Biblie, jedną w języku angielskim, a drugą w języku plemiennym.

Zostałam oskarżona i postanowiłam przyjąć chrześcijaństwo, mówiąc o tym jej mężowi.

Mój mąż zaczął czytać wersety w Koranie, które pozwalały mężczyznom bić swoje żony, jeśli byłyby im nieposłuszne, a potem zaczął bić mnie dłonią i kijami. Jakby tego było mało, zmusił mnie do wzięcia Dithane M-45,” toksycznego pestycydu.

Kobieta martwi się o swoje dzieci – w wieku 16, 13 i 9 lat – które są pod opieką teściowej. “Wiem, że będzie mi bardzo trudno je zobaczyć i zjednoczyć się z nimi”.

Pod koniec października w północnej Ugandzie zginął chrześcijański pastor po tym, jak porównał chrześcijaństwo i islam podczas swojej audycji radiowej.

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej