Międzynarodowa firma farmaceutyczna Bayer, współpracuje z organizacją humanitarną przekazując 80 000 USD, na rzecz klinik Planned Parenthood w ramach działań mających na celu rozszerzenie dostępu do środków antykoncepcyjnych.

W zeszłym tygodniu firma Bayer ogłosiła, że wraz z organizacją humanitarną Direct Relief utworzyła nowy program grantowy “mający na celu pomoc w pokonywaniu finansowych i edukacyjnych barier w stosowaniu środków antykoncepcyjnych”. W ramach tej inicjatywy cztery kliniki otrzymają po 40 000, które zostaną przeznaczone na rozwój programów mających na celu “rozszerzenie dostępu do środków antykoncepcyjnych dla kobiet niedostatecznie zarabiających lub nieubezpieczonych w swoich społecznościach”.

Dwie z nagrodzonych to kliniki Planned Parenthood. Planned Parenthood w Indianie i Kentucky, z siedzibą w Indianapolis w stanie Indiana, oraz Planned Parenthood Great Plains, z siedzibą w Little Rock w stanie Arkansas. Pozostałe dwie dotacje zostały przyznane na Adagio Health w Pittsburghu w Pensylwanii, oraz Maternal and Family Health Services w Wilkes-Barre w Pensylwanii.

Dotacje są częścią trzyletniego partnerstwa pomiędzy firmą Bayer i Direct Relief pod nazwą We’re For Her, które starszy dyrektor medyczny firmy Bayer, dr Yesmean Wahdan, opisuje jako “kompleksowe podejście pakietowe do zwiększenia dostępu do środków antykoncepcyjnych”. “Ten nowy program grantowy firmy Direct Relief pozwoli klinikom medycznym stworzyć zasoby, które zaspokoją wyjątkowe potrzeby kobiet w ich społecznościach, umożliwiając im podejmowanie wraz z dostawcami usług medycznych świadomych decyzji dotyczących środków antykoncepcyjnych, które wpłyną na przebieg ich życia”.

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej