Prześladowania, które mają wzrosnąć w Indiach i Chinach w 2021 r. – sprawozdanie

Prześladowania są powszechne w Indiach i Chinach, nawet podczas pandemii, ale sytuacja może się pogorszyć w 2021 r., ostrzegał Release International.

Organizacja charytatywna, która wspiera prześladowanych chrześcijan na całym świecie, mówi, że Chiny “kupiły milczenie społeczności międzynarodowej” poprzez stosunki handlowe.

W tym roku nadal obserwuje się, jak niezarejestrowane kościoły w kraju są atakowane lub zmuszane do zamknięcia.

Nadzór jest coraz większy, ponieważ władze w niektórych obszarach zmusiły zarejestrowane kościoły do zainstalowania kamer CCTV.

Chrześcijanie donoszą również, że niektóre kościoły zmuszone są do umieszczania plakatów głoszących komunistyczne przekonania.

“Rząd prezydenta Xi Jinping’a zwiększa swoje “oczyszczenie” z wszystkiego, co nie posuwa się naprzód w programie komunistycznym”, mówią partnerzy Release.

Chińskie władze “kupiły wolność od cenzury z powodu handlu z Chinami. Wiele krajów uważa teraz ten handel za niezbędny dla ich własnych gospodarek”

W raporcie ostrzeżono, że Chiny wykorzystały pandemię, aby zwiększyć swoją politykę wobec kościołów, zwłaszcza tych niezarejestrowanych.

Uwolniony Bob Fu, lider ChinaAid, który w tym roku stanął w obliczu zagrożenia bombowego za swoją pracę na rzecz wolności religijnej, mówi, że chiński rząd przyspieszył przymusowe usuwanie krzyży z kościołów w czasie pandemii.

“Chiński rząd próbuje wykorzystać wirus na wszelkie sposoby, zwiększając rozprawę z kościołami chrześcijańskimi”.

W Indiach narastający hinduski nacjonalizm stoi za wzrostem brutalnych prześladowań chrześcijan od czasu dojścia do władzy BJP (partii Bharatiya Janata) w 2014 roku.

Ataki na chrześcijan i kościoły były kontynuowane dopiero po ponownym wyborze premier BJP Narendry Modi, która odniosła zwycięstwo po obsunięciu się ziemi w maju 2019 roku.

Ataki nie ustały pomimo pandemii, a Sojusz Obrony Wolności odnotował 225 przypadków przemocy na tle religijnym wobec chrześcijan w 2020 roku, w porównaniu z 218 w 2019 roku.

Źródło: Christian Today

Author:

By Maciej