W najtrudniejszych momentach tego trudnego roku (2020), “poszukiwania biblijne” poszybowały w sieci, a rekordowa liczba osób zwróciła się do Pisma Świętego w poszukiwaniu fragmentów dotyczących strachu, uzdrowienia i sprawiedliwości. Popularna aplikacja YouVersion Bible App odnotowała wzrost wyszukiwań o 80 procent w 2020 roku, osiągając łączną liczbę prawie 600 milionów osób na całym świecie.

Fragment z Izajasz 41:10 był najczęściej czytanym i wyszukiwanym

“Więc nie bójcie się, bo jestem z wami; nie bójcie się, bo jestem waszym Bogiem. Będę cię wzmacniał i pomagał ci, będę cię podtrzymywał prawą ręką”.

W każdym trudzie, ludzie nadal szukają Boga i zwracają się do Biblii po siłę, pokój i nadzieję“, powiedział założyciel YouVersion, Bobby Gruenewald. “Podczas gdy rok 2020 jest rokiem, o którym tak wielu mówi, że chciałoby zapomnieć, my widzimy to jako rok pamięci o tym, jak Bóg użył Aplikacji Biblijnej, aby pomóc tak wielu ludziom, którzy szukają odpowiedzi“.

Podobne tendencje odnotowano na stronie Brama Biblijna. Związane z pandemią wersety o Bogu, zabierającym choroby, dostały około 90 razy więcej zapytań niż przeciętnie, gdy w marcu rozpoczęto obostrzenia COVID-19.

Źródło: Christianitytoday

Author:

By Maciej