Niedawno pastor John MacArthur powiedział, że niektóre z największych amerykańskich kościołów wspierają kulturę zniekształconego, powierzchownego chrześcijaństwa, przy okazji zarabiając na tym dużo pieniędzy, ale dzięki internetowi coraz trudniej będzie takim „oszustom” przetrwać.

Przemawiając zza swojej kazalnicy w kościele Grace Community w Kalifornii, po krótkim okresie nieobecności, kiedy to spekulowano na temat jego możliwej choroby, pastor MacArthur zasugerował, że połączenie pandemii z pewnymi zmianami technologicznymi w duszpasterstwie doprowadziło do wybiórczości oraz zmiany kierunku.

„Przez dziesięciolecia ludzie próbowali stworzyć kulturowe chrześcijaństwo, które przemawiałoby do niewierzących, które akceptowałoby niemoralność, akceptowałoby homoseksualizm, akceptowałoby nienawiść na tle rasowym. Zaistniał pewien rodzaj pozornego, płytkiego chrześcijaństwa, które rozwodniło ewangelię, nie pouczało o grzechu, a starało się być tylko pozytywne w swoim przesłaniu. Ten rodzaj chrześcijaństwa odniósł poważny sukces. Ja to pojmuję, ponieważ biorę udział w tej bitwie przez prawie cały ten czas, jak tutaj jestem.” – powiedział wiernym podczas kazanie trochę ponad tydzień temu. MacArthur wyjaśnił także, że jedną z rzeczy, które pragnie robić to nawoływać kościół do pokuty, ale jest to trudne, ponieważ „powierzchowne chrześcijaństwo zarobiło mnóstwo pieniędzy” oraz „wywyższyło wielu szarlatanów”.

„To chrześcijaństwo odniosło sukces. Największe kościoły w Ameryce są tego częścią. Ciężko jest nawoływać ludzi do wierności, kiedy można być tak skorumpowanym i jednocześnie odnieść tak wielki sukces w chrześcijańskiej religii. Myślę, że teraz następuje przesiew i zmiana – powiedział zanim nawiązał do seks skandalu dotyczącego znaczącego chrześcijańskiego apologety Raviego Zachariasa oraz byłego pastora kościoła Hillsong Carla Lentza, nie wymieniając ich z imion.

„Po pierwsze, oszuści będą mieli trudności z ukryciem się w internecie. Widzimy jednego po drugim, zmarłych i żywych. Martwy apologeta, który miał nienormalne życie seksualne oraz wyluzowany rockandrollowy pastor, który przez lata był w niemoralnych związkach z wieloma kobietami” – powiedział MacArthur. „Patrzę na to wszystko i myślę sobie, że gdyby nie Jezus Chrystus, nikogo nie mógłbym zachęcać do chrześcijaństwa. My głosimy Chrystusa, nieprawdaż? To On was pociąga, prawda? Ale kiedy ludzie patrzą na chrześcijaństwo z zewnątrz, to musi być ono nieatrakcyjne, a może nawet odpychające. Kim są ci ludzie? To obrzydliwie bogaci, niemoralni, skorumpowani i narcystyczni. Gdyby nie Jezus Chrystus, chrześcijaństwo nie miałoby żadnego uroku” – dodał.

MacArthur również wyjaśnił, że pomimo wysiłków władz, aby zamknąć kościół podczas pandemii, udało mu się przeciwstawić każdemu ograniczeniu i pozostawić kościół otwartym niezależnie od kar oraz spraw sądowych skierowanych przeciwko kościołowi. „Próbowali wszystkiego, aby zamknąć kościół Grace. Myślę, że nie ma w Stanach Zjednoczonych kościoła, który byłby pod ściślejszą obserwacją władz niż kościół Grace Community – powiedział, jednocześnie wywołując do tablicy główne media krajowe jak ABC, CNN czy The Los Angeles Times oraz wszsytkich „bezbożnych blogerów”, którzy próbowali zdyskredytować jego kościół.„Wciąż tu jestem” – powiedział.

John MacArthur stwierdził, że decyzja aby pozostawić kościół otwartym mimo ograniczeń nałożonych przez władze, była błogosławieństwem. Powiedział także, iż mimo że przez 10 miesięcy nie zebrano w kościele żadnej ofiary, wierni „w ciągu ostatnich 10 miesięcy dali więcej niż w przeciągu jakichkolwiek 10 miesięcy w historii kościoła”.

MacArthur walczył by, zachowane zostało konstytucyjne prawo kościoła do zgromadzeń wewnątrz budynku pomimo pandemii. Pastor stwierdził, że mimo iż kościół stawał w obliczu kar finansowych w każdą niedzielę buntu, to zgromadzenie wiernych tylko rozkwitało.

„W samym środku sprawy sądowej, Pan dał przyrost naszemu kościołowi. Do czasu Covidu, był to bardzo mały, malutki lokalny zbór. Tysiąc nowych członków, chrzty” – powiedział nazywając nowych członków „uchodźcami Łaski”„Słyszeliście świadectwa w niedzielny wieczór chrztów? Mamy nowy ewangeliczny termin, który uwielbiam. To «uchodźcy Łaski»” – powiedział do śmiejącej się kongregacji.

„To są ci ludzie, którzy nie mieli żadnego innego kościoła, do którego mogliby się udać, więc przyszli tutaj jako kościelni uchodźcy – powiedział wywołując tym jeszcze większy aplauz. „Czy nie jesteśmy z tego powodu szczęśliwi? Czyż nie zostaliśmy pobłogosławieni? Przyjmiemy cię kimkolwiek jesteś, nawet jeśli jesteś uchodźcą prezbiteriańskim. Ludzie przybywają z całej Ameryki, co niedziela pokonując samochodami całe zachodnie wybrzeże, aby z nami być. Niektórzy z was przybyli, ponieważ był to jedyny otwarty kościół, a przekonaliście się też, że to nie tylko otwarty kościół, ale że był to kościół, który głosił Ewangelie oraz Słowo Boże” – powiedział.

Źródło: The Christian Post

Author:

By Maciej