Edward Pearse uzyskał w 1654 roku bakalaureat w St.John’s College. W 1657 roku został kaznodzieją w historycznym kościele św.Małgorzaty w sąsiedztwie Opactwa Westminsterskiego w Londynie.

W następnym roku został kaznodzieją-wykładowcą w tym opactwie. W 1660 roku został usunięty z urzędu w Kościele anglikańskim i prawdopodobnie nadal mieszkał w Londynie.

Istnieją pewne dowody wskazujące na to, że Pearse wygłaszał kazania jako duchowny kongregacji dysydenckiej w Haumpstead lub w okolicy. Pearse zmarł w wieku 40lat na gruźlicę. Kiedy zrozumiał, że wkrótce umrze, żałował, że dokonał dla Pana tak niewiele, z tego co zamierzał i modlił się, by część jego trudów okazała się pożyteczna po jego śmierci.

Żródło: „Purytanie.Biografie i Dzieła” Joel R.Beeke. Randall.J.Pederson Wydawnictwo: Instytut Trolle Lege

Avatar

By Maciej Kosatka

Narodzony na nowo w 2009r. Początkowo członek KCHB. Obecnie działa na polu misyjnym w rodzinnym mieście Ostrowie Wielkopolskim. Głosi bezkompromisową Biblijną naukę. Przeciwnik charyzmanii i ekumenii z kościołem rzymski. Prywatnie mąż Pauliny i ojciec trójki dzieci - Jasia, Gabrysi i Szymona. Założyciel i koordynator platformy reformowani1689.pl Odpowiedzialny za rozwój mediów REFOtv. Prowadzi program “REFO za kierownicą”.