Organizowana przez Johna MacArthura konferencja Shepherds’, która miała w przyszłym miesiącu ściągnąć do kościoła w Sun Valley, około 3000 liderów kościoła, została przełożona w czasie ze względu na trwający spór i groźby ze strony władz stanu Kalifornia.

W piątek Kościół ogłosił na swoich profilach społecznościowych oraz podczas konferencji internetowej, że – „W świetle trwających sporów i niedawnych gróźb ze strony hrabstwa Los Angeles oraz stanu Kalifornia, zdecydowaliśmy się, że najrozsądniejszym kierunkiem działań w tym czasie będzie odłożenie konferencji Shepherds’ w czasie.”„Wezwiemy do złożenia zeznań pod przysięgą kluczowych inspektorów sanitarnych oraz pracowników hrabstwa, wymagając od nich wyjaśnień co do ich opresyjnych działań. Będziemy także wymagać wszyskich dokumentów oraz informacji, które miały wspierać ich arbitralne próby ograniczenia naszej wolności religijnej jako kościoła. Nasi przywódcy pozostają niewzruszenie oddani prawdzie, że Chrystus jest głową kościoła i nie poddamy się rządowym naruszeniom biblijnego przykazania aby gromadzić się i wspólnie uwielbiać.” – kontynuuje oświadczenie. „Zamierzamy stanowczo bronić tej prawdy i pozyskać adekwatną konstytucyjną oraz prawną ochronę, a także dalsze sądowe złagodzenia.

”Ogłoszenie pojawiło się tydzień po tym ,jak biuro gubernatora stanu Kalifornia Gavina Newsoma oświadczyło, że stan skoryguje wytyczne dla nabożeństw, które odbywają się wewnątrz budynków, po tym jak Sąd Najwyższy nakaz blokujący całkowity zakaz nabożeństw wewnątrz pomieszczeń, zachowując jednak w mocy zakaz śpiewania oraz ograniczenie, które wymaga aby podczas nabożeństwa było zajętych nie więcej niż 25% miejsc. Zanim pojawiło się w piątek oświadczenie kościoła Grace Community, inspektor sanitarny hrabstwa Los Angeles dr Muntu Davis wyraził zaniepokojenie zdrowotnymi konsekwencjami tak dużego wydarzenia jakim byłaby konferencja Shepherds’. Muntu stwierdził, że okolice Sun Valley zaliczane są do tych, w których wskaźnik zachorowalności na COVID – 19 jest najwyższy.

Jeszcze we wtorek ubiegłego tygodnia nie było jasne czy konferencja, która miała odbyć się w dniach od 3 do 5 marca, a podczas której mieli przemawiać między innymi Paul Washer, założyciel i dyrektor stowarzyszenia misyjnego Heart Cry oraz H.B. Charles Jr., pastor kościoła Baptystów Shiloh Metropolita, będzie przełożona na inny czas. Phil Johnson, dyrektor Grace To You oraz starszy kościoła Grace Community odpowiadając na pytanie The Christian Post w poprzedni wtorek powiedział: „Nie wiem na kiedy konferencja miałaby być przełożona.” Johnson stwierdził, że choć przemawiał wielokrotnie na konferencji, to jednak nie jest zaangażowany w jej organizację, wobec czeka na informacje, jak każda inna osoba. Starszy kościoła Grace dodał także, że choć wielu z tych, którzy planowali uczestnictwo w konferencji jest zawiedzionych, to jednak są oni wyrozumiali. „Jesteśmy gorzko rozczarowani i zfrustrowani brakiem końca ograniczeń, nie mniej jednak wiemy, że nasz Pan jest wciąż suwerenny i użyje tego dla naszego dobra oraz Swojej chwały. Pozostajemy więc radośni i pomimo rozczarowań idziemy dalej.

”Misją konferencji Shepherds’ jest danie szansy mężczyznom, którzy zajmują pozycję liderów w kościołach, by stanęli przed wyzwaniem poświęcenia się duszpasterstwu opartemu na Biblii oraz by byli dla siebie umocnieniem, a wreszcie, aby stali się jeszcze skuteczniejszymi sługami Bożymi.

Źródło: Christian Post

Author:

By Maciej