Pastor z Teksasu opublikował serię filmów wideo, których celem jest pomoc kościołom we właściwym traktowaniu potrzeb ludzi, którzy stali się ofiarami nadużyć seksualnych. Dane statystyczne wskazują, że praktycznie jedna na pięć kobiet doświadczyła w swoim życiu przynajmniej próby gwałtu.

James Reeves, pastor City on a Hill w mieście Forth Worth, był gościem i mówcą comiesięcznego webinaru, który prowadzi wiodąca na rynku firma Covenant Eyes last Wednesday zajmująca się produkcją oprogramowania w kwestii odpowiedzialności za pornografię.

Reeves wyraził nadzieję, że mimo iż niektóre kościoły wahają się co do reakcji na ten problem, to zmianę przyniesie niedawno wydana seria filmów „Nieustraszona” oraz towarzyszący temu podręcznik dla kobiet, które mają dostarczyć kobietom pomoc, nadzieję oraz uzdrowienie po doświadczeniu seksualnych nadużyć.

Według amerykańskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób, jedna na pięć kobiet w swoim życiu doświadczyła gwałtu lub przynajmniej próby gwałtu. Jedna trzecia kobiet, które przeżyły gwałt, doświadczyła ich pierwszy raz w wieku między 11, a 17 lat. Jedna ósma z ofiar była poddana nadużyciom przed ukończeniem 10 roku życia.

Pastor Reeves stwierdził, iż zauważył, że wiele kościołów reaguje na problemy seksualne mężczyzn, ale w sposób niewystarczający mierzy się z problemem nadużyć seksualnych wobec kobiet.

Pastor podkreśla, że może to być szansa dla kościoła, aby stać się zaczynem uzdrowienia dla tych kobiet, które przeszły te straszne doświadczenia. Opisuje on serię filmów jako katalizator, który ma pomóc rozpocząć rozmowę na ten temat.

„Kościół może mówić na ten temat. Słowo Boże mówi o tym bardzo dużo i my także powinniśmy o tym mówić” – twierdzi Reeves. „Powinniśmy pomagać kobietom, które doświadczyły traumy. Kościół jest do tego najlepszym miejscem. Nasza kultura jest teraz na to otwarta i otwarta na taką posługę w lokalnych zborach.”

Źródło: Christian Post

Author: Bartek

By Bartek