Były ateista Lee Strobel uruchamia serię filmów wideo, które mają na celu przedstawienie informacji o Bożym Narodzeniu.

Lee Strobel ogłosił uruchomienie bezpłatnego, czterotygodniowego internetowego wideo studium biblijnego, które będzie badać historyczną i logiczną prawdę o narodzinach i boskości Jezusa od 30 listopada.

Kiedy byłem ateistą, uwielbiałem okres Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ udało mi się skupić na wszystkich powierzchownych pułapkach tego święta, a nie na wymiarze duchowym” – mówi Strobel, były redaktor The Chicago Tribune, obecnie chrześcijanin i apologeta.

Wydając jeden film wideo tygodniowo do 1 stycznia 2021 roku, były ateista pomoże uczestnikom zrozumieć, że cztery Ewangelie w Biblii są historycznie wiarygodne w opowiadaniu o biografii Jezusa.

W studium, sponsorowanym przez popularną chrześcijańską stronę internetową Bible Gateway, Strobel „oddzieli tradycyjne mity od prawdziwych faktów z bożonarodzeniowej historii poprzez odkrycie naukowych dowodów uzyskanych z badań i wywiadów na temat prawdziwej natury Bożego Narodzenia”.

Strobel, który został chrześcijaninem w 1981 roku, wyjaśnia w swoim przesłaniu wideo, że po tym jak jego żona, Leslie, została chrześcijanką, zaczął badać tożsamość Jezusa, „chciałem oddzielić święty dzień od święta, fakty od fantazji, prawdę od tradycji i przejść do historycznej podstawy tego, o co chodzi w świętach”.

Avatar

By Maciej Kosatka

Narodzony na nowo w 2009r. Początkowo członek KCHB. Obecnie działa na polu misyjnym w rodzinnym mieście Ostrowie Wielkopolskim. Głosi bezkompromisową Biblijną naukę. Przeciwnik charyzmanii i ekumenii z kościołem rzymski. Prywatnie mąż Pauliny i ojciec trójki dzieci - Jasia, Gabrysi i Szymona. Założyciel i koordynator platformy reformowani1689.pl Odpowiedzialny za rozwój mediów REFOtv. Prowadzi program “REFO za kierownicą”.