Grupa przywódców szkockiego kościoła nie zgadza się z decyzją rządu, by w czasie najwyższego stopnia lockdownu uznać nabożeństwa z udziałem wiernych za przestępstwo kryminalne. Chce w związku z tym, by decyzją rządu zajął się sąd.

Decyzja o zamknięciu kościołów w Szkocji jest bezprecedensowa. Nikt nie podjął próby zamykania lokalnych zborów, od czasu, kiedy w XVII wieku królowie dynastii Stuartów uznali za przestępstwo karane śmiercią spotykanie się na uwielbieniu i słuchaniu Kazań w innych kościołach oprócz oficjalnie ustanowionego.

W opublikowanym, na stronie internetowej Christian Concern, filmiku, jedenastu przywódców kościoła w Szkocji wyjaśnia dlaczego kościoły powinny pozostać otwarte.

„W czasach zarazy, nie pali się zbiorów, a w czasie sztormu nie wygasza się latarni” – mówi pastor dr Rupert Hunt – Taylor. Pastor Geoffrey de Buin dodaje: „Nie możemy sobie pozwolić na zamykanie kościołów w czasie tego, co z całą pewnością jest jednym z największych wyzwań przed jakim stoi nasz świat.”

https://youtu.be/BW5LCIU6jtQ (link do filmiku)

Avatar

By Maciej Kosatka

Narodzony na nowo w 2009r. Początkowo członek KCHB. Obecnie działa na polu misyjnym w rodzinnym mieście Ostrowie Wielkopolskim. Głosi bezkompromisową Biblijną naukę. Przeciwnik charyzmanii i ekumenii z kościołem rzymski. Prywatnie mąż Pauliny i ojciec trójki dzieci - Jasia, Gabrysi i Szymona. Założyciel i koordynator platformy reformowani1689.pl Odpowiedzialny za rozwój mediów REFOtv. Prowadzi program “REFO za kierownicą”.